Freeware


Několi zajímavých programů zdarma pro váš počítač.

 

PSPad

PSPad editor je volně šiřitelný (freeware) univerzální editor, určený pro operační systém Microsoft Windows, určený pro práci s prostým textem nebo jako editor webových stránek s řadou unikátních funkcí, které ušetří spoustu času .

 

ClamAV

Clam AntiVirus je open source (GPL) anti-virus pro operační systémy UNIX, Linux, AIX, Solaris, HP-UX, OpenVMS a Windows. Je designován speciálně pro scanování e-mailů na mailových rozhraních. Obsahuje množství nástrojů, multi-threaded daemon, command line scanner a tool pro automatické update database virů.

 

VPlayer

Program pro přehrávání videa a titulků, umí všechny známé formáty

 

ZipGenius

Komprimační nástroj, který dokáže pracovat s většinou běžných i speciálních formátů. Disponuje vestavěným FTP klientem, aplikací pro rozdělování soborů, aplikací pro tvorbu slide show, šifrovacími mechanismy, atd. Mezi podporované formáty, kterých je celkem více než dvacet, patří například RAR, ARJ, ACE, CAB, SQX, ZIP, 7-zip a další..

 

Multiping ver 2.01

Program z vlastní produkce pro sledování až 60 počítačů v sítích pomocí ping, logování výpadků počítačů.

 

Open Office

OpenOffice.org je multiplatformní a multijazyková open-source sada kancelářských programů. Obsahuje komponenty databázový nástroj Base, tabulkový kalkulátor Calc, program pro práci s grafikou Draw, program pro matematické výpočky Math, program pro prezentace Impress a textový editor Writer. Je kompatibilní s ostatními kancelářskými balíky. Produkt je volně ke stažení, používání a distribuci.

 

GIMP

Grafický editor volně šířený pod GNU/GPL licenci. Dostupný i v českém rozhraní. Funkcemi se plně vyrovná profesionálním software. K dispozici pro MS Windows a Linux.

VNC

Program firmy AT&T pro vzdálenou správu počítačů fungující na principu terminálu s možností převzetí obrazovky, klávesnice a myši u vzdáleného počítače.

 

Acrobat Reader

Program firmy Adobe pro prohlížení textových souborů formátu PDF.

 

freeCommander

Souborový správce s klasickými dvěma panely. Program umožňuje standardní operace se soubory jako je tomu u jiných správců. Oproti konkurenci však nabízí prohlížeč souborů s podporou hex, binary, text nebo obrazového zobrazení, tvorba screenshotů, vyhledávání v archivech, atd.

 

Outpost Personal Firewall

Outpost Firewall je osobní firewall. Ochrání vás před hackery, zabrání úniku informací z vašeho počítače, neustále monitoruje síťovou aktivitu, atd. Nezbytný doplněk každého počítače připojeného k Internetu.

 

WinSCP

WinSCP je český volně šiřitelný SCP (Secure Copy) klient pro Windows používající SSH. Jeho hlavním účelem je bezpečné kopírování souborů mezi lokálním a vzdáleným počítačem. Mimo této základní funkce umožňuje WinSCP provádět některé další operace se soubory. Ovládání WinSCP je založeno principu Norton Commanderu, v levém panelu se zobrazuje lokální složka a v pravém vzdálený adresář. Vzhled seznamu souborů je stejný jako v Průzkumníku Windows v zobrazení Podrobnosti.

 

PuTTY

Freeware Telnet/SSH klient pro pro 32bit Windows. Obsahuje velké množství nastavení, ukládání opakovaně používaných profilů, podporuje celou českou klávesnici (včetně numlocku, pageup, del, home, atd), podporuje konverze mezi kodovými stránkami, jednoduché ctrl+c, ctrl+v (stiskem pravého tlačítka myši), podpora rozšíření okna terminálu.

 

Easy Editor 2005

Freewarový kódový a wysiwyg editor pro úpravu a tvorbu webových stránek. Umožňuje editování několika souborů současně. Podporuje zvýrazňování barevné syntaxe nejen HTML. Obsahuje řadu funkcí pro HTML. Je vhodný pro začátečníky tak i pro pokročilé. Dále obsahuje několik pomocníků, skriptů, seznam tagů s jejich atributy a popisem atd.

 

FileZilla

FileZilla patří do kategorie open source, distribuovaný pod GNU General Public Licencí, je tedy volně šiřitelný. Jeho binární soubory jsou dostupné pro operační systémy Windows, Linux a Mac OS X. Samozřejmostí je podpora přenosů FTP, SFTP a FTPS (FTP přes SSL/TLS).

 

CCleaner

CCleaner je užitečný nástroj pro odstranění nepotřebných souborů z pevného disku a vyčištění registrů od chybných či zbytečných záznamů. Aplikace po spuštění například vysype koš, vymaže historii a cookies soubory z internetových prohlížečů, smaže historii naposledy otevřených a spouštěných souborů, vymaže i další nepotřebné a nepoužívané systémové soubory a tím také optimalizuje rychlost systému.

 

FLV Player

FLV Player je užitečný program, který dovoluje přehrávat FLV soubory bez nutnosti nahrávání ze serveru. Před přehráním musíte dokument vybrat nebo přetáhnout až k přehrávači. FLV Player je klasický přehrávač s obsáhlým ovládáním. Program může být optimalizován přiřazením k FLV souborům, takže můžete FLV soubory otevřít klasickým dvojklikem na soubor.

 

FreeMind

FreeMind je opensource program pro zapisování myšlenkových map napsaný v Javě. Kreslení myšlenkových map je velmi jednoduché a intuitivní. Na plochu zapisujete informace do jednotlivých bloků a spojujete je pomocí linek do stromové struktury. Kliknutím na některý z uzlů se rozbalí nebo zabalí všechny podvětve, takže lze velmi snadno pracovat i s obrovskými myšlenkovými mapami. Pro oživení myšlenkových map máte k dispozici velké množství symbolů pro naznačení důležitosti a emocí (smajlíky, výstražné znaky, upomínky apod.), záznamy můžete umístit do bublin nebo je vytvořit ve formě hypertextových odkazů. V myšlenkových mapách můžete dále používat obrázky, různé styly písem a barvy. Vzhled myšlenkových map si můžete ve velké míře upravit k obrazu svému.

 

Codec Pack

Velmi rychle pomocí pár voleb během instalace můžete mít všechny akuální kodeky pro přehrávání DivX, XviD, různé formáty titulků, atd.

 

Bullzip PDF printer

BullZip PDF Printer je užitečný nástroj pro snadné vytváření PDF souborů. PDF dokument je vytvářen pomocí tisku na virtuální tiskárnu a je ho tedy možno vytvořit z jakéhokoliv tisknutelného souboru. PDF dokument je možno také ochránit heslem a šifrováním. Kromě PDF formátu je možno tvořit i obrázky typu BMP, JPEG, PCX, PDF, PNG a TIFF.

 

Spyware Terminator

Účinný nástroj pro odstranění spyware ze systému a pro ochranu systému proti těmto škodlivým a špionážním programům v reálném čase. Program odstraňuje nejen spyware, ale také malware, adware, viry typu hijack a další škodlivé programy. Možnost automatické aktualizace virových databází přes Internet a nastavení automatické kontroly systému ve stanovený čas. Od této verze obsahuje produkt Web Security Guard, který pomáhá v prevenci při brouzdání na Internetu.

 

Poedit

PoEdit překladač-editor .PO souborů. Je schopen běžet na jakékoli platformě (testován pouze na Unix s GTK+ a Windows). Jeho účelem je nabídnout pohodlnější přístup k úpravám a překladům jazykových balíčků.